ورود کاربران

در دومين گردهمايي مديران آموزشي جهادهاي دانشگاهي سراسر كشور؛
تاكيد مشاور فرهنگي رييس جهاد دانشگاهي بر لزوم تلفيق صحيح آموزش هاي جهاد دانشگاهي همراه با فعاليت هاي فرهنگي

مشاور فرهنگي رييس جهاد دانشگاهي بر لزوم تلفيق صحيح آموزش هاي جهاد دانشگاهي همراه با فعاليت هاي فرهنگي تاكيد كرد.

تاریخ : سه شنبه 28 شهريور 1391
ساعت: 31 : 9   بازدید کنندگان : 3030 بازدید
  نسخه چاپی

مشاور فرهنگي رييس جهاد دانشگاهي ضمن هشدار فرهنگي بر لزوم تلفيق آموزش هاي جهاد دانشگاهي همراه با فعاليت هاي فرهنگي تاكيد كرد.

مشاور فرهنگي رييس جهاد دانشگاهي با اذعان به اين نكته كه حوزه علميه، آموزش عالي و آموزش و پرورش ما به نسل دوم و سوم ما بدهكار است، گفت: اينكه فقط به دانش‌آموزان و دانشجويان فرمول ياد داده شود صحيح نيست و در واقع اشتغال محض به فرمول، بي‌توجهي به بنيان فكري و وسوسه شيطاني است.

 حجت‌الاسلام والمسلمين واحدي در دومين گردهمايي سراسري مديران مراكز آموزشي جهاددانشگاهي، طي سخناني خطاب به مديران مراكز جهاد دانشگاهي، تصريح كرد: شما مي‌توانيدبه عنوان مسوولان آموزشي فعاليت كنيد كه به مفهوم تمام كلمه، جهادگر باشيد.
 
وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص استعمار فرا نو و ناتوي فرهنگي گفت: امروزه كه مولدان فرهنگي استعمار فرا نو همه تلاش خود را در راستاي حمله به انديشه هاي جوانان ما به كار مي برند صنفي نگاه كردن به موضوعات فرهنگي يك آفت بزرگ به شمار مي آيد.
 
وي افزود: شما مديران آموزشي بايد مولدان فرهنگي كشور باشيد و بخشي نگري نداشته باشيد و بدانيد كه نسل سوم، چهارم , كم‌كم پنجم نيز پا به عرصه خواهد گذاشت و اگر در اين راستا كشور كم بگذارد، به لحاظ فرهنگي دچار استحاله خواهيم شد.  
 
وي با اذعان به اين نكته كه حوزه علميه، آموزش عالي و آموزش و پرورش ما به نسل دوم و سوم ما بدهكار است، گفت: اينكه فقط به دانش‌آموزان و دانشجويان فرمول يادداده شود صحيح نيست و در واقع اشتغال محض به فرمول، بي‌توجهي به بنيان فكري و وسوسه شيطاني است و آموزش هاي جهاد دانشگاهي بايد اين خاصيت را داشته باشد كه توامان آموزش فرهنگي نيز داده شود و اين امر بسيار مهم تلقي شود.  
 
واحدي با بيان اينكه امروز بيگانگان از دوران جنيني براي فرزندان ما برنامه دارند، تصريح كرد: به عنوان نمونه كتاب‌هايي چون هري‌پاتر و برخي از فيلم‌ها، خدشه وارد كردن به ريشه‌هاي اعتقادي بچه‌هاي ما را به دنبال دارد

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)