ورود کاربران

دکتر طیبی:
برنامه ‌های آموزشی جهاددانشگاهی را به سمت نیازهای کشور سوق می‌دهیم

برنامه ‌های آموزشی جهاددانشگاهی را به سمت نیازهای کشور سوق می‌دهیم

تاریخ : شنبه 09 خرداد 1394
ساعت: 11 : 9   بازدید کنندگان : 2718 بازدید
  نسخه چاپی

رئیس جهاددانشگاهی گفت: در تلاشیم فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی را به سوی رفع نیازهای ضروری کشور سوق دهیم و خدمتی نو و بدیع به جامعه ارائه کنیم.

 

به گزارش ایسنا- منطقه آذربایجان‌شرقی، دکترحمیدرضا طیبی در دیدار معاونان آموزشی واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور با آیت‌الله مجتهد شبستری، نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: برنامه پنجم توسعه جهاددانشگاهی، تدوین شده و طبق این برنامه، تلاش کردیم تا تمامی واحدهای جهاددانشگاهی در جهت تأمین نیاز ملی و بومی منطقه قدم بر‌دارند.

 

وی گفت: هم‏اکنون در حوزه آموزش جهاددانشگاهی در سطح کشور، دو دانشگاه، هفت موسسه آموزش عالی، 43 مرکز علمی کاربردی و 132 مرکز آموزشی کوتاه‌مدت در حال فعالیت هستند و این آمار نشان می‌دهد که ما سهم خوبی را در حوزه آموزش کشور دارا هستیم.

 

طیبی یادآور شد: برای جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی نیز در تدوین برنامه پنجم توسعه فعالیت های شاخصی علاوه بر فعالیت های قبلی در حوزه پژوهش و فناوری، انرژی های نو (باد، خورشید، زمین گرمایی)، توسعه درمان ناباروری و سلول های بنیادی و تخصصی تر کردن خدمات آموزشی علمی ـ کاربردی در نظر گرفته ایم که امیدوارم نتایج مفید بسیاری برای استان و کشور داشته باشد.

 

وی اندیشه تشکیل این نهاد انقلابی را احساس نیاز دانشگاه ها و کشور به توسعه فرهنگی، علمی و فناوری بعداز انقلاب اسلامی عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه امروز جهاددانشگاهی با عزمی راسخ و نیروهایی جهادگر در راستای رشد و توسعه علمی، فرهنگی، آموزشی، فناوری و کمک به اشتغال در تلاش بوده و توفیقات بسیاری را در این زمینه کسب کرده است.

 

طیبی افزود: در حوزه فرهنگی نیز طرح «هفت شهر شایستگی» را برای دانشجویان به اجرا گذاشتیم که تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی ملزم به اجرای آن هستند. ازسویی خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و سازمان فعالیت های قرآنی در زمینه نشر و ترویج علوم قرآنی و دینی فعال بوده و در آینده ای نزدیک با تأسیس پژوهشگاه میان رشته ای قرآن کریم این فعالیت های قرآنی افزایش می یابد.

 

وی گفت: در حوزه پزشکی نیز خوشبختانه در بخش داروهای نوترکیب هم‌سطح با دنیا عمل می کنیم و دلیل این امر نیز ورود به موقع و آگاهانه با نیروهای مجرب و متخصص به این حوزه است.

 


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)