ورود کاربران

معاون آموزش جهاددانشگاهی تاکید کرد:
توسعه فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی در سطح بین‌المللی، درآمد 265 میلیارد ریالی واحد آموزش جهاددانشگاهی کشور

توسعه فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی در سطح بین‌المللی، درآمد 265 میلیارد ریالی واحد آموزش جهاددانشگاهی کشور

تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
ساعت: 51 : 9   بازدید کنندگان : 2668 بازدید
  نسخه چاپی

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور از درآمدزایی 265 میلیارد ریالی واحد آموزش جهاددانشگاهی کشور در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد. 

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، محسن قرنفلی، در چهل و یکمین گردهمایی معاونان آموزشی واحدها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، سازمان‌ها ومراکز جهاددانشگاهی سراسر کشور در سنندج، با اشاره به اینکه معاونت آموزش جهاددانشگاهی کشور در چند سطح آموزشی فعالیت می‌کند، گفت: دانشگاه علمی کاربردی، مهارت‌های تخصصی، آموزش در پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها از جمله آموزش‌هایی است که توسط جهاددانشگاهی ارائه می‌شود.


معاون آموزش جهاددانشگاهی عنوان کرد: این مراکز با شعار "آموزش برای همه مردم، همه جا وهمه وقت" که یک شعار علمی و واقعی است نسبت به آموزش همه‌ی اقشار در رشته‌های مختلف اقدام کرده است.

وی در رابطه با عملکرد شش ماهه مراکز آموزش جهاددانشگاهی کشور، اعلام کرد: درآمد حوزه آموزش در نیمه اول سال جاری 265 میلیارد ریال بوده که مرکز تهران با درآمدی بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان، پردرآمدترین مرکز آموزش کشور بوده است.

دکتر قرنفلی در رابطه با جذب فراگیران نیز ذکر کرد: 240 هزار نفر فراگیر را در شش ماهه نخست سال جاری جذب کرده‌ایم که استان یزد با جذب 21 هزار فراگیر، اولین استان کشور درزمینه جذب فراگیران بوده است.


کردستان جزء 10 استان اول جذب فراگیر


وی با اشاره به اینکه استان‌های مشهد، آذربایجان غربی، تهران، البرز، کرمان، کردستان،اصفهان و آذربایجان شرقی جزء 10 استان برتر در زمینه جذب فراگیران بوده‌اند،بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان نیز در این زمینه جزء 10 استان اول کشور بوده است.


معاون آموزش جهاددانشگاهی در رابطه با درآمدهای ناشی از آموزش‌های آزاد، اظهار کرد: دراین زمینه در شش ماهه نخست امسال 220 میلیارد ریال در دوره‌های آموزش آزاد،درآمدزایی و 175 هزار نفر فراگیر داشته‌ایم که مشهد جزء استان‌های اول کشور در این زمینه بوده است.

وی در رابطه با درآمد ناشی از قراردادهای آموزشی نیز اعلام کرد: در این زمینه نیز 45میلیارد ریال درآمد داشته‌ایم که بیشترین میزان آن مربوط به جهاددانشگاهی واحدشهید بهشتی بوده است.


قرنفلی با اشاره به رشد 18 درصدی درآمدزایی معاونت آموزش، عنوان کرد: درآمد حوزه آموزش جهاددانشگاهی کشور در شش ماهه نخست سال گذشته، 22 میلیارد ریال بوده که درشش ماهه نخست سال جاری به 26 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.


وی ادامه داد: در زمینه آموزش فراگیران در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 100 درصدی داشته‌ایم که این آمار با وجود کمبود اعتبارات، نشان دهنده یک موفقیت برای این معاونت است.

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور گفت: راه‌اندازی سامانه اطلاعات آموزشی و سامانه هیات علمی به منظور انجام آسان‌تر اقدامات مربوط به ارتقاء و جذب هیات علمی از جمله اقدامات موفق حوزه آموزش جهاددانشگاهی کشور است.

برگزاری672 همایش در زمینه‌های مختلف


وی در ادامه ذکر کرد: 672 همایش در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی، هنر، علوم انسانی،فنی و مهندسی و کامپیوتر در کشور برگزار می شود.


دکتر قرنفلی،تنظیم مدل شایستگی مدرسان زبان را از دیگر اقدامات شاخص این نهاد اعلام کرد و افزود: آموزش زبان یک آموزش فرهنگی است که باید با حساسیت زیادی دنبال شود.


وی با اشاره به نقش مهم مدرسان زبان در فراگیری آن، خاطرنشان کرد: مقام معظمرهبری(مدظله العالی) نیز بر آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از نیازهای امروز تاکید کرده و آن را امری مهم دانسته‌اند که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


وی در ادامه ذکر کرد: 35 مرکز در کشور در حال حاضر در زمینه آموزش زبان انگلیسی باحضور 200 هزار نفر فراگیر فعالیت دارند.

فعالیت132 مرکز آموزش جهاددانشگاهی در کشور 

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور از فعالیت 132 مرکز آموزش جهاددانشگاهی در کشور خبر داد وافزود: آموزش‌های ارائه شده در این مراکز بر اساس نیاز و مقتضیات جامعه ارائه می‌شود.

وی از به‌کارگیری مدل ارزیابی و رتبه بندی مرکز آموزشی خبر داد و خاطرنشان کرد: از132 مرکز آموزشی فعال در کشور تاکنون 51 مرکز از طریق این مدل مورد بررسی وارزیابی قرار گرفته است و امیدواریم تا پایان سال تمامی مراکز آموزشی نیز موردارزیابی قرار گیرند.

دکتر قرنفلی ادامه داد: هر یک از مراکز آموزشی دارای نقاط قوت و ضعفی هستند که از طریق این مدل می توان آنها را احصا کرده و نسبت به تقویت و یا رفع آنها اقدام کرد.

وی تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت با تمام تاثیرات مطلوب خود، دارای یک نقطه ضعف است که آن هم در نظر گرفتن کمک پرستار در بیمارستان‌هاست که جهاددانشگاهی طی اقدامی به عنوان یکی از پروژه‌های ملی خود اقدام به آموزش کمک پرستار کرده است و می‌توان آن را یکی از پروژه‌های افتخارآمیز جهاددانشگاهی دانست.

دکتر قرنفلی در رابطه با فعالیت‌های بین المللی این واحد نیز، بیان کرد: آموزش کارکنان وزارت برق عراق، همکاری با کمیسیون مشترک ایران و عراق، مشارکت در کارگروه کمک‌های توسعه‌ای وزارت امورخارجه از جمله فعالیت‌های بین المللی واحد آموزش جهاددانشگاهی کشور است.

وی ادامه داد: جهت فعالیت و همکاری با کمیسیون مشترک ایران و عراق، سه نهاد آموزشی معرفی شده‌اند که شامل جهاددانشگاهی، فنی و حرفه‌ای و مدیریت صنعتی است و انتخاب جهاددانشگاهی به عنوان یکی از این مراکز فرصتی برای ارتقای جایگاه این نهاد در سطح بین المللی است.

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا دوره‌های آموزش الکترونیکی را ارتقا بخشیم که این مهم نیازمند تلاش همه واحدهای آموزشی کشور و سرمایه گذاری در این بخش است.

وی در ادامه از فعال کردن یک مرکز آموزش الکترونیک در جهاددانشگاهی خبر داد.

دکتر قرنفلی درصد جذب دانشجو در دانشگاه ها و موسسات علمی کاربردی جهاددانشگاهی را در مقطع کاردانی 59 درصد و در مقطع کارشناسی 70 درصد اعلام کرد و یادآور شد: موفقیت‌های به دست آمده در واحد آموزش جهاددانشگاهی مرهون تلاش مجموعه و همفکری تمامی واحدهای آموزش سراسر کشور بوده است.

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور گفت: فعالیت‌های خود را با هدفتوسعه و ارتقای آموزش‌های جهاددانشگاهی در سطح بین الملل از سال 95 آغاز خواهیمکرد.

وی افزود: معاونت آموزش جهاددانشگاهی، جهت گیری خود را درآموزش‌ها به سمت آموزش‌های موردنیاز کشور سوق داده است. سرمایه انسانی متعهد وکارآمد، اساس پیشرفت، رشد و بالندگی کشور است و تربیت چنین نیرویی نیاز به آموزشدارد.

معاون آموزش جهاددانشگاهی عنوان کرد: هدف جهاددانشگاهی ازارائه آموزش‌ها، تبدیل استعدادهای بالقوه انسانی به بالفعل است تا از این طریقموجبات رشد و بالندگی کشور فراهم شود.

دکتر قرنفلی با اشاره به اینکه آموزش از بعد کیفی بر چند جهت استواراست، ذکر کرد: پوشش آموزشی کارکنان دولت در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدتمشابه سال قبل دارای پیشرفت 100 درصدی بوده است که این موفقیت نتیجه تلاش همگانی ومجموعه کارکنان مراکز آموزشی سراسر کشور بوده است.

وی تصریح کرد: در برنامه پنجم توسعه جهاددانشگاهی، سوق دادنآموزش‌های جهاددانشگاهی به سمت تخصصی شدن از جمله اهداف تعیین شده است که اینمعاونت نیز بر این اساس از آموزش‌های عمومی خود کاسته و بر آموزش‌های تخصصی تمرکزکرده است.

معاون آموزش جهاددانشگاهی گفت: فعالیت در سطح بین‌المللی ازدیگر جهت گیری‌های حوزه آموزش جهاددانشگاهی است که در این زمینه کشور عراق بهعنوان کشور هدف تعیین شده و اقداماتی نیز تاکنون صورت گرفته است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های خود را با هدف توسعه آموزش‌هایجهاددانشگاهی و ارتقای این آموزش‌ها در سطح بین الملل از سال 95 آغاز خواهیم کرد.

دکتر قرنفلی در ادامه با اشاره به اینکه در این گردهمایی چند محورمدنظر است، بیان کرد: ساماندهی آموزش‌های عالی آزاد، ساماندهی مراکز آزمون، کیفیتبخشی به آموزش‌ها و دانش افزایی مدرسان از جمله محورهای مورد توجه در این گردهماییاست.

وی با اشاره به وجود 140 مرکز آموزش تخصصی و مهارتی در سطحکشور، خاطرنشان کرد: رسیدن به کیفیت یکسان و قابل قبول برای تمامی مراکز آموزشی ازجمله اهداف دیگری است که برای دستیابی به آن تلاش خواهیم کرد.

 


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)