ورود کاربران

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان
جهاددانشگاهی توجه ویژه‌ای به توانمندسازی نیروی انسانی در کردستان داشته باشد

جهاددانشگاهی توجه ویژه‌ای به توانمندسازی نیروی انسانی در کردستان داشته باشد

تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
ساعت: 14 : 10   بازدید کنندگان : 3693 بازدید
  نسخه چاپی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان با اشاره به شمار بالای نیروی انسانی تحصیل‌کرده در استان کردستان، گفت: از جهاددانشگاهی انتظار می‌رود که توجه مناسب و ویژه‌ای به توانمندسازی نیروی انسانی در استان کردستان داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حسین فیروزی، در آیین افتتاحیه چهل و یکمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی کشور در سنندج، اظهار کرد:استان کردستان، استانی جوان و دارای جمعیتی علاقمند به نقش آفرینی است که این خودبهترین ظرفیت برای پیشرفت و توسعه استان است.

وی افزود: 150 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی و یک هزار اعضای هیات علمی از دیگر ظرفیت‌های موجود در کردستان برای پیشرفت و توسعه است که بااحتساب مدرسان و اساتید حوزه‌های مختلف، این جمنعیت به بیش از چهار هزار نفر میرسد.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار کردستان عنوان کرد: ازجهاددانشگاهی انتظار می‌رود که توجه مناسب و ویژه‌ای به توانمندسازی نیروی انسانیدر استان کردستان داشته باشند.

وی تصریح کرد: در سال 57 تنها یک واحد دانشگاهی در کردستان وجود داشت که امروز با افزایش تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این استان،74 هزار دانشجو در 45 رشته در مقاطع مختلف آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.

فیروزی با اشاره به اینکه از نظر کمی و کیفی خدمات شایانی درحوزه علمی در استان کردستان صورت گرفته است، ذکر کرد: با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته، کردستان در این زمینه هنوز در رتبه‌های آخر کشوری قرار دارد.

وی ادامه داد: وجود تنها یک دانشگاه دولتی روزانه، در کردستان کافی نیست و این امر موجب کاهش درصد قبولی داوطلبان در دانشگاه روزانه خواهد شد.

معاون توسعه و منابع انسانی استاندار کردستان اظهار کرد:کردستان به کیفیت بخشی به آموزش بیش از سایر استان‌ها نیاز دارد و جهاددانشگاهی می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به استان کردستان کند.

وی کیفیت بخشی به آموزش را موجب افزایش بهره‌وری دانست وافزود: جوان بودن جمعیت کردستان نیاز بیشتر به کارآفرینی را می‌طلبد که مراکزآموزشی و پژوهشی باید در این زمینه استان را یاری کرده و نسبت به آموزش کارآفرینی به جوانان کردستانی اقدام کنند.

فیروزی با اشاره به اینکه کردستان در بخش‌های‌ مختلف فردی،اجتماعی، سازمانی و... نیاز به مدیریت پژوهش محورانه دارد، ذکر کرد: برای حل آسیب‌های اجتماعی و پاسخ به نیازهای مردم باید مسائل را با دیدی علمی و پژوهش محورانه پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان هفت درصد از روان آب‌های کشور را داراست، خاطرنشان کرد: استان کردستان دارای شش درصد زمین قابل کشت است که بر این اساس باید شش درصد کشاورزی را هم داشته باشد اما متاسفانه کردستان تنها 2.5درصد از کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون توسعه و منابع انسانی استاندار کردستان در پایان یادآورشد: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کردستان را باید تقویت کرده و با پاسخ به نیازهای مردم استان، بهره‌وری را در این استان افزایش داد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)