ورود کاربران

دکتر طیبی در جمع معاونان آموزشی جهاددانشگاهی عنوان کرد:
ضرورت تناسب آموزش با برنامه توسعه کشور/ نیروی انسانی آموزش دیده اساس پیشرفت جوامع است

ضرورت تناسب آموزش با برنامه توسعه کشور/ نیروی انسانی آموزش دیده اساس پیشرفت جوامع است

تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
ساعت: 31 : 14   بازدید کنندگان : 2585 بازدید
  نسخه چاپی

دکتر حمیدرضاطیبی در چهل و یکمین گردهمایی سراسری معاونان آموزشی واحدها، پژوهشگاه ها،پژوهشکده ها، دانشکده ها، مؤسسات آموزش عالی، سازمان ها و مراکز جهاددانشگاهی کشور ضمن اشاره به ضرورت تناسب آموزش با برنامه توسعه کشور، نیروی انسانی آموزش دیده را اساس پیشرفت جوامع دانست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در چهل ویکمین گردهمایی سراسری معاونان آموزشی واحدها، پژوهشگاه ها،پژوهشکده ها، دانشکده ها، مؤسسات آموزش عالی، سازمان ها و مراکز جهاددانشگاهی کشور ضمن اشاره به ضرورت تناسب آموزش با برنامه توسعه کشور، نیروی انسانی آموزش دیده را اساس پیشرفت جوامع دانست.

رییس جهاددانشگاهی در ادامه به برنامه های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش اشاره و اظهارکرد: ایجاد توانمندی در جهاددانشگاهی بر اساس نیازهای امروز جامعه و تدوین برنامه‌های آموزشی براساس نیاز ملی و با استفاده از شاخص‌های استانی از اولویت‌های جهاددانشگاهی در بخش آموزش است. در همین راستا با توجه به مزیت‌های بومی، توانایی‌هاو ظرفیت خود ستادهای استانی برای هر استان یک تا سه برنامه تعریف شده که در حال حاضر دنبال تامین اعتبارات لازم برای اجرایی شدن این برنامه‌ها هستیم.

وی با بیان این که اساس پیشرفت در هر جامعه‌ای وابسته به نیروی انسانی با کیفیت است بیان کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد بر عهده حوزه آموزش است که این امر باید در جهاددانشگاهی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

رییس جهاددانشگاهی با بیان اینکه انجام آمایش آموزش عالی متناسب با برنامه توسعه درکشور انجام نمی‌شود، افزود: زمینه‌هایی که امکان پیشرفت کشور درآن وجود دارد و آموزش باید بر آن متمرکز شود را باید شناسایی کرد.

طیبی گفت: نیاز است تا در برنامه های آموزشی جهاددانشگاهی به بحث بهره‌وری که در برنامه‌های توسعه‌ای به آن تاکید می‌شود توجه کرد.

وی افزود: در راستای وحدت رویه در منابع آموزشی و استانداردسازی حرکت‌های خوبی صورت گرفته و تدوین دوره‌های جدید متناسب با حوزه‌های تخصصی در دست برنامه‌ریزی است.

رییس جهاددانشگاهی با تأکید بر رضایت بخش بودن نظارت در حوزه آموزش کوتاه مدت و علمی کاربردی، افزود: نظارت در بحث آموزش عالی باید بیشتر و در انتخاب اساتید نیز سخت‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.

وی در ادامه به حرکت به سوی دوره های تخصصی در حوزه آموزش اشاره و بیان کرد: در زمینه تولید علم با توجه به آمار مقالات، کار خوب و مناسبی صورت گرفته است.

طیبی افزود: مجموعه جهاددانشگاهی از ابتدا راه خود را درست تشخیص داده و با حضور درعرصه‌های فرهنگ، علم و فناوری و آموزش‌های تخصصی تلاش می‌کند که زیرساخت‌های کشوررا در این بخش‌ها ارتقا و در حد توان به حل مسایل موجود در کشور کمک کند.

وی با تأکید بر این که توسعه اقتصادی، علمی، فرهنگی، سیاسی و ...، مطالبه رهبر و مردم است، افزود: اقتدار ملی و توسعه همه جانبه در سایه دانش بنیان اداره شدن کشور تحقق می یابد.

طیبی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اقتدار دفاعی باید دفاع دانش بنیان داشته باشیم،عنوان کرد: اقتصاد کشور نیز باید بر مدار اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کند تا موجبات توسعه و پیشرفت کشور را فراهم کند، چرا که متکی بودن به کشورهای بیگانه به ویژه دربخش اقتصادی نمی تواند کشور را در رسیدن به اقتدار یاری دهد.

رییس جهاددانشگاهی با تأکید بر توجه به موضوع پیشرفت کشور در برنامه ششم توسعه، بیانکرد: نباید اجازه داد برنامه‌های توسعه ای، آموزشی و پژوهشی به خاطر مسائل سیاسی تغییر کند.

دکترطیبی با بیان اینکه توسعه به برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد، اعلام کرد: در سایه وفاق ملی برنامه‌ریزی‌های لازم برای حرکت رو به جلو در حوزه‌های مختلف اتخاذ واجرایی می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: نیازهای کشور باید مأموریت محور بین مراکز دانشگاهی تقسیم شودو اعتباری که صرف پروژه‌های تحقیقاتی می‌شود را به ثروت تبدیل کرد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)