ورود کاربران


تشریح یک ساله فعالیت‌های مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی

تشریح یک ساله فعالیت‌های مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی

تاریخ : چهار شنبه 23 فروردين 1396
ساعت: 53 : 23   بازدید کنندگان : 347 بازدید
  نسخه چاپی

تشریح یک ساله فعالیت‌های مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی ضمن تشریح برنامه‌های این مرکز طی یک سال فعالیت، گفت: تقویت مبانی قرآنی دوره تربیت مربی مهد کودک از اقدامات سال جاری ما است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، مهدی بیاتی، مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی به تشریح مهم‌ترین برنامه‌هایی که طی یک سال اخیر و از زمان آغاز فعالیت این مرکز تاکنون انجام شده است، پرداخت و اظهار کرد: از اردیبهشت ماه سال ۹۵ فعالیت این مرکز به شکل گسترده با دو رویکرد ترویج مباحث قرآنی و ورود افرادی که در اینجا آموزش می‌بینند به حوزه اشتغال زایی با محوریت موضوعات قرآنی تخصص محور آغاز شد.

وی به برگزاری دوره‌های ویژه "تربیت مبلغ" ویژه مداحان و سخنرانان خانم (مبلغه) که برای اولین‌ بار سال گذشته در این مرکز صورت گفت اشاره و عنوان کرد: این طرح برای اولین بار در کشور پیشنهاد و اجرا شد که در آن بانوان مبلغه دوره یک ساله (۳۰۰ ساعته) آموزش مبلغی را طی و گواهی تبلیغ دریافت می‌کنند. این دوره پیش آزمون، پس آزمون، امتحان جامع، طرح‌های پژوهشی و ...دارد که سال گذشته موفق شدیم ۷۰ نفر را در این بخش آموزش دهیم.

بیاتی تصریح کرد: با توجه به تجارب به دست آمده طی یک سال اخیر در سال ۹۶ دامنه اجرای این طرح را گسترش خواهیم داد.

آموزش بیش از ۲۰۰ نفر در حوزه "طب سنتی اسلامی ایرانی"

وی در خصوص دوره آموزشی "طب سنتی اسلامی ایرانی" که در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای ۷۰ نفر برگزار شد نیز گفت: هدف گذاری امسال ما آموزش بیش از ۲۰۰ نفر در این حوزه است. مخاطبان این دوره شامل افرادی هستند که در حوزه طب سنتی کار می کنند و یا صرفاً به دلیل علاقه به سلامت شخصی خود در این کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند.

تقویت مبانی قرآنی دوره تربیت مربی مهد کودک

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی ادامه داد: طبق توافق صورت گرفته با سازمان بهزیستی "دوره تربیت مربی مهدکودک" برای مدیران و موسسان مهدهای کودک با رویکرد اسلامی ایرانی برگزار شد. تاکنون شش دوره این کلاس‌ها برگزار و ۲۰۰ نفر در این دوره‌ها آموزش دیده‌اند و سیاستگذاری ما برای سال جاری آموزش ۵۰۰ نفر در این بخش است البته مبانی قرآنی این مبحث را تقویت کرده‌ایم.

استقبال از برگزاری "کارگاه تربیت معنوی برای کودکان"

وی در خصوص دوره آموزشی "مهارت های زندگی" یا سبک زندگی اسلامی ایرانی نیز گفت: این دوره برای ۱۶۵ نفر در استان قم، برای ۶۰ نفر از مبلغان سپاه استان مازندران و تعدادی از علاقه‌مندان در سیرجان و یزد برگزار شد که امسال تعداد استان‌ها افزایش خواهند یافت. همچنین "کارگاه تربیت معنوی برای کودکان" به صورت پایلوت برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت و امسال تعداد این کارگاه‌ها افزایش یافته به۳۰ تا ۵۰ کارگاه نیمروزه خواهد رسید.

توسعه هنرهای قرآنی

بیاتی قوی‌تر کردن رویکرد برگزاری دوره‌های تجوید، صوت و لحن و برنامه‌ریزی جدید برای برگزاری این دوره‌ها را یادآور شد و گفت: برگزاری دوره میناکاری با سر فصل قرآنی در راستای توسعه هنرهای قرآنی محقق شد که در سال جاری تقویت خواهد شد. همچنین برگزاری دوره طب اسلامی در پاکدشت و برگزاری دوره آمادگی برای دوره دکتری که در آن چندان موفق نبودیم نیز از دیگر برنامه‌های سال گذشته بود که امسال برای برگزاری دروس تخصصی آمادگی برای دکتری برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت گرفته است.

وی در خصوص یکی از طرح‌های ویژه سال جاری این مرکز، گفت: اقدامی که امسال جزو طرح‌های مهم این مرکز است، مذاکره با اصناف برای برگزاری چند دوره آموزشی از جمله سبک زندگی اسلامی ایرانی برای کسانی است که می‌خواهند مجوزصنف دریافت کنند. همچنین برگزاری دوره سبک زندگی برای آرایشگران زن که جای خالی آن احساس می‌شود نیز از طرح‌های سال جاری مرکز است.

برگزاری دوره کارآفرینی دینی برای اصناف

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره کارآفرینی دینی برای اصناف نیز خبر داد و گفت: اصناف باید به سمت توسعه و اشتغال مدرن حرکت کنند چرا که سبک سنتی اشتغال نمی‌تواند در دنیای معاصر موفق باشد؛ رویکرد ما این است که صاحبان شغل‌هایی که در طیف سنتی هستند به سمت اشتغال مدرن حرکت کنند.

افتتاح سایت آموزش‌های مجازی مرکز آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی

وی اعلام کرد: سایت آموزش مجازی سازمان طی هفته‌های اخیر نیز افتتاح خواهد شد تا دوره‌های ویژه آموزش مجازی در سایت بارگذاری و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. برای ماه رمضان نیز مباحث قرآنی به ویژه موضوع خانواده برای کارمندان بهزیستی ارائه می شود.

بیاتی در پایان با تأکید بر اینکه یقیناً این مرکز جزو مراکزی است که موفق می‌شود شعار سال را به صورت عملی محقق کند، گفت: ایجاد امنیت روانی در افراد موجب اشتغال و تولید می‌شود. پایه قبل‌تر اشتغال، کارآفرینی و تولید، داشتن مهارت زندگی و امنیت روانی است. یعنی الزاماً پایه اشتغال ساخت کارخانه نیست بلکه ایجاد آرامش روانی است که موجب می‌شود افراد به سمت اشتغال پیش بروند و ما با آموزش‌های خود در این مرکز این آرامش روانی را ایجاد می‌کنیم.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)