ورود کاربران


وب کنفرانس توجیه رابطان آموزشی جهاددانشگاهی و نمایندگان شورای عالی استان ها برگزار شد

وب کنفرانس توجیه رابطان آموزشی جهاددانشگاهی و نمایندگان شورای عالی استان ها برگزار شد

تاریخ : يكشنبه 27 فروردين 1396
ساعت: 55 : 8   بازدید کنندگان : 490 بازدید
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی، با توجه به تفاهم نامه منعقده بین جهاد دانشگاهی و شورای عالی استان‌ها با هدف توسعه و گسترش همکاری‌ها، تعامل‌ها و بهره‌گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود به منظور ارتقای سطح دانش و توانمندسازی اعضای شورای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، جلسه وب کنفرانسی توجیه رابطان آموزشی جهاد دانشگاهی و نمایندگان شورای عالی استان‌ها امروز، 26 فروردین ماه در ساختمان آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد.

دکتر هاشمی در این وب کنفرانس با اشاره به تفاهم‌نامه آموزشی منعقد شده بین جهاد دانشگاهی و شورای عالی استان‌ها، اظهار کرد: بحث مشارکت مردم در مدیریت شهری یکی از مباحث مد نظر این تفاهم‌نامه است و نقش مدیریت شهری در مجموعه‌ی شوراها با این حرکت می‌تواند خودش را بهتر نشان دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در ادامه یکی از رکن‌های توسعه درهمه جای دنیا را بحث آموزش دانست.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای این تفاهم‌نامه، آموزش شوراها دارای سه مرحله است؛ مرحله اول آموزش پیش از انجام انتخابات شوراها و به شکل انتخابی و مشترک انجام می‌شود و در این مرحله داوطلبان با مجموعه‌ای از شرح وظایف شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، شوراهای شهری و روستایی، مدیریت محلی و اخلاق انتخاباتی و مدیریت تبلیغات آشنا می‌شوند. مرحله دوم و سوم آموزش بعد از انجام انتخابات و مشخص شدن نتایج صورت می‌گیرد.

در ادامه احمدی گفت: امروز آغازگر یک نهضت آموزشی در کشور هستیم که به مدد جهاد دانشگاهی در سراسر کشور و مدیران ستادی هر دو مجموعه اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به این که در ساختار مدیریت شهری و در جامعه شورایی برای اولین بار است که این کار انجام می‌شود، افزود: در این دوره‌ها قصد داریم به مدیرانی تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در سطح کشور در تمامی روستاها و شهرها آموزش قوانین و دانشی را می‌‌دهیم که برای تصمیم‌گیری به شکلی عمل کنند که در نهایت سود آن به مردم برسد. هدف از تشکیل نهاد شورا در تمام دنیا به ویژه ایران این است که مردم راحت‌تر زندگی کنند. زمانی جامعه شورایی موفق عمل خواهد کرد که بتواند زندگی را برای مردم ساده کند.

احمدی اظهار کرد: در آینده ارزش واحدی و دانشگاهی هم برای این دوره‌ها خواهیم داد.

وی در رابطه با زمان ثبت نام و برگزاری دوره‌های آموزشی مرحله اول بیان کرد: این مرحله از اول اردیبهشت ماه تا پایان اردیبهشت به صورت حضوری و مجازی انجام می‌شود. پس از این مرحله که به مدت چهار ساعت برگزار می‌شود، مرحله دوم با حضور منتخبان شوراها آغاز خواهد شد.

مدیرکل امور استان‌های شورای عالی استان‌ها افزود: برای این دوره‌های آموزشی 57 سرفصل در نظر گرفته شده که بخشی از آن تدوین شده و بخشی نیز درحال آماده شدن است.

در ادامه مدیرکل دفتر نیازسنجی و پروژه‌یابی آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: این دوره آموزشی در مرحله اول و به مدت 4 ساعت می‌تواند برای تمام داوطلبان، کارشناسان و مدیران شهرداری‌ها به صورت اختیاری برگزار شود. اما مرحله دوم و سوم این دوره برای منتخبان و با هماهنگی شورای عالی استان‌ها برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: محتوای مجموعه‌ی آموزشی این دوره‌ها نهایی شده است. هماهنگی برای تأمین مدرس صورت گرفته و صدور گواهینامه در مرحله اول بدون آزمون است.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)