ورود کاربران


برنامه‌های معاونت فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در 6 ماهه نخست سال جاری

برنامه‌های معاونت فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در 6 ماهه نخست سال جاری

تاریخ : چهار شنبه 30 فروردين 1396
ساعت: 27 : 9   بازدید کنندگان : 343 بازدید
  نسخه چاپی

برنامه‌های معاونت فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در 6 ماهه نخست سال جاری

معاون سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور عنوان کرد: معاونت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در 6 ماهه نخست سال جاری اقدام به برگزاری برنامه‌های متعددی خواهد کرد، برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، حمایت از چهار طرح ملی، 39 طرح هماهنگ و 71 طرح استانی و حضور در بیست‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، از جمله این فعالیت‌ها خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، زهرا نقی‌زاده، معاون سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور با اشاره به برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان اظهار کرد: برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان و با حضور 73 کشور جهان در دو رشته قرائت و حفظ کل قرآن کریم، ازجمله برنامه‌های پیش روی معاونت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور است.

وی افزود: این معاونت همچنین اقدام به حمایت و نظارت از طرح‌های ملی همچون؛ جشنواره نمایشنامه‌ها و فیلمنامه‌های قرآنی مطراق که به همت جهاد دانشگاهی واحد تهران برگزار می‌شود واختتامیه آن خردادماه جاری خواهد بود، دومین جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآنی در فضای مجازی که توسط جهاد دانشگاهی واحد مشهد در مهرماه 96 به کار خود پایان خواهد داد.

نقی‌زاده ادامه داد: دیگر طرح ملی قرآنی که مورد حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان است؛ جشنواره هنری قرآنی است که اختتامیه آن به همت جهاد دانشگاهی واحد فارس در خردادماه امسال برگزار خواهد شد و نیز دومین جشنواره قرآنی معراج (ویژه جهادگران و دانشجویان جهاد دانشگاهی) که توسط جهاد دانشگاهی واحد یزد در شهریورماه 96 به کار خود پایان خواهد داد، از دیگر طرح‌های ملی مورد حمایت این معاونت است.

وی گفت: برنامه دیگر سازمان فعالیت‌های قرآنی در 6 ماهه نخست سال جاری حمایت و نظارت از طرح‌های هماهنگ است که از جمله این طرح‌ها می‌توان به برگزاری سومین دوره کرسی تلاوت و تدبر قرآن کریم در 19 واحد جهاد دانشگاهی و 4 دوره دانشجو معلم قرآن در 4 واحد با نقش عبادی- مناسک و نیز برگزاری دومین دوره سمینارهای آموزشی مهارت‌های زندگی، با نقش خانواده و در 15 واحد مجری اشاره کرد.

معاون سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: فعالیت دیگر سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشوردر 6 ماهه نخست سال 96، حمایت و نظارت از طرح‌های استانی است که این طرح‌ها شامل برگزاری دوره‌های تفسیر موضوعی قرآن در 11 واحد، آموزش خبرنگاری قرآنی در 13 واحد، اردوی با قرآن در طبیعت در 12 واحد، جشنواره عکس قرآنی شهری در 5 واحد، ایستگاه تدبــر در 4 واحد، مسابقه کتابخوانی قرآنی نور در 18 واحد مجری و نیز تفسیر سوره‌های قرآن کریم است.

وی افزود: همچنین مرکز دانشجو معلم قرآن کریم که زیر نظر این معاونت فعالیت دارد، اقدام به برگزاری50 دوره آموزش روخوانی و روانخوانی برای دانشجویان سراسر کشور و 6 دوره ویژه نخبگان دانشجو معلم در سراسر کشور در 6 ماهه نخست امسال خواهد کرد.

زهرا نقی‌زاده خاطر نشان کرد: دیگر برنامه معاونت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در سال جاری، حضور در بیست‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که از جمله برنامه‌های این سازمان برای حضور در این نمایشگاه موارد زیر است:

1-     گردآوری و نمایش دستاوردهای جهاد دانشگاهی

2-     عرضه و پرزنت برنامه‌های در حال اجرا در مرکز و واحدهای سطح کشور

3-    برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوع شعار نمایشگاه

4-    ارائه مشاوره کنکور ارشد و دکتری الهیات

5-    ارائه مشاوره نگارش پایان‌نامه و مقاله میان رشته‌ای توسط پژوهشگران مرکز

6-    برگزاری جلسات هم‌اندیشی با موسسات و مراکز میان رشته‌ای

7-    شناسایی محققین و مراکز میان رشته‌ای و ایجاد ارتباط علمی با صاحب‌نظران میان رشته‌ای

8-    دریافت ایده‌های برتر میان رشته‌ای

 


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)