ورود کاربران


آموزش مدیران و همکاران آموزشی در واحدهای جهاد دانشگاهی و انجام پروژه‌های ملی برای واحدها در اولویت است

آموزش مدیران و همکاران آموزشی در واحدهای جهاد دانشگاهی و انجام پروژه‌های ملی برای واحدها در اولویت است

تاریخ : چهار شنبه 26 مهر 1396
ساعت: 49 : 17   بازدید کنندگان : 1474 بازدید
  نسخه چاپی

توجه به آموزش مدیران و همکاران آموزشی در واحدهای جهاد دانشگاهی و انجام پروژه‌های ملی برای واحدها در اولویت است.

این خبر را دکتر سید سعیدهاشمی در جلسه گروه تخصصی آموزش فنی و مهندسی علوم پایه که با حضور اعضای این گروه در روز دوشنبه 24 مهر ماه در محل معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی برگزار شد، اعلام کرد و در ادامه افزود: برای آنکه بتوانیم در میدان رقابتی آموزشی امروز با رقبا بپردازیم نیاز به آموزش‌های تخصصی و به روز برای مدیران و همکاران واحدها و مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور داریم.

ایشان سیاست جدید معاونت آموزشی جهاد را جهت جذب پروژه‌های ملی موجود از دستگاه‌های اجرایی توجه ویژه به کیفی‌سازی و مهارتی بودن آموزش دانسته و در ادامه افزود: این پروژه‌ها سبب خواهد شد تا در کنار مشارکت همه واحدها در طرح‌های ملی، از منافع درآمدی مناسبی هم برخوردار شویم.

وی در بخشی از صحبت‌های خود به اطلاع رسانی و تبلیغات برای جذب مخاطب از راه درست و در خور شأن و نشان جهاد اشاره داشتند و خاطر نشان کردند که جذب فراگیر به هر روشی در جامعه و فضای مجازی نباید ما را از اهداف و ارزش‌های جهاددانشگاهی دور نماید.

در ابتدای این جلسه دکتر حسین کلانتری مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش ضمن تشریح اهداف کلی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی خواستار طراحی و تدوین دوره‌های آموزشی کاربردی‌تر شد و گفت 760 دوره تدوین شده، نیاز به بازنگری دارد و گروه‌های تخصصی علاوه بر تدوین 240 دوره در طول برنامه ششم توسعه دوره‌های قبلی را بازنگری خواهند کرد.

وی افزود ما 50 محتوای دوره مجازی را نیز باید طراحی کنیم و در طول برنامه ششم حداقل 1050000 نفر فراگیر مجازی خواهیم داشت. علاوه بر آن 100 کتاب آموزشی باید تهیه شود و در زمینه آموزش بین‌الملل هم باید گام اساسی برداریم که همه‌ی این امور نقش گروه‌ها را بیشتر می‌کند و گروه‌ها می‌توانند با تدوین نقشه راه نقش خود را در این زمینه‌ها ایفا نمایند. در ادامه هم مهندس محمد کیا مدیرکل پروژه‌یابی و نیازسنجی آموزشی به بحث پیرامون نقش گروه تخصصی فنی و مهندسی درپروژه‌یابی و نیازسنجی و افزایش درآمدی آموزشی جهاد پرداختند و خاطر نشان کردند که با انجام پروژه‌های ملی دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم درآمدهای جهاد را افزایش دهیم. ایشان نقش گروه‌های تخصصی را در تدوین دوره نقش بارزی نسبت به تصویب دوره دانسته و در ادامه افزود رویکرد تصویب دوره باید تبدیل به رویکرد تولید دوره گردد.

 ایشان در ادامه از تولید بسته‌های آموزشی ترکیبی توسط واحدهای جهاد برای تقاضاهای دستگاه‌های اجرایی و همچنین ایجاد کانون ارزیابی توسعه در جهاد دانشگاهی خبر داد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)