ورود کاربران


مراسم روز درختکاری در پارک علم و فناوری البرز

مراسم روز درختکاری در پارک علم و فناوری البرز

تاریخ : چهار شنبه 15 اسفند 1397
ساعت: 16 : 14   بازدید کنندگان : 118 بازدید
  نسخه چاپی

مراسم روز درختکاری در پارک علم و فناوری البرز

مراسم روز درختکاری با حضور رییس پارک علم و فناوری البرز و کارکنان مجموعه روز چهارشنبه 15 اسفند در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، همزمان با روز درختکاری 150 اصله
نهال توسط رئیس پارک علم و فناوری و معاونین و جمعی  از کارکنان پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی کاشته شدسیدمهران مهدوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری البرز گفت: در این روز  هرسال به مناسبت روز درختکاری طی مراسمی کارکنان پارک علم و فناوری البرز  و شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک به کاشت  نهال و درختان در محوطه پارک علم و فناوری همت گمارده و برسعی وتلاش در حفظ وتوسعه طراوت وسرسبزی طبیعت تاکید می نمایند تا گامی موثر در راستای حفظ منابع طبیعی بردارند.
مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز عنوان کرد: درختکاری یکی از سنت های پسندیده ای است که در دین مبین اسلام بویژه از سوی پیامبر(ص) وائمه معصومین (ع) سفارش های موکدی بر آن شده است
 و اضافه کرد: درخت یکی ازپرثمرترین نعمت های پروردگار متعال است و در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است.
وی  گفت: درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)